Program refundacji in vitro

Program dofinansowania in vitro

W lipcu 2013 roku ruszył rządowy program dofinansowania in vitro pod nazwą Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016. Program realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia, a jego głównym celem jest zapewnienie parom dotkniętym niepłodnością równego dostępu do procedury zapłodnienia pozaustrojowego.

Rządowy program wsparcia w leczeniu niepłodności

W ciągu trzech lat realizacji programu leczenia niepłodności szacuje się, że skorzysta z niego ponad 15 tysięcy par. Każda z nich będzie mogła skorzystać z dofinansowania maksymalnie trzech cykli leczniczych. Program pochłonie blisko 250 milionów złotych.

Strona internetowa www.invitro.gov.pl

Zapraszamy na stronę internetową programu – www.invitro.gov.pl.

Do kogo skierowany jest program?

Pary, które będą chciały skorzystać z programu dofinansowania in vitro będą musiałby spełnić określone w ustawie kryteria naboru. Jednym z nich będzie stwierdzona i udokumentowana bezwzględna przyczyna niepłodności lub nieskuteczne (ale zgodne ze standardami praktyki lekarskiej) leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu. Ponadto, kobiety które chcą wziąć udział w programie nie mogą przekroczyć maksymalnego wieku 40 lat.

Kwalifikacja do programu leczenia niepłodności

Ostateczną decyzję o włączeniu do programu będą podejmować wyłącznie lekarze z ośrodków będących jego realizatorami na podstawie kryteriów określonych w treści programu.

Refundacja in vitro w Angelius Provita

Klinika Leczenia Niepłodności Angelius Provita została zakwalifikowana do programu leczenia niepłodności jako jego realizator. Przyznana kwota dofinansowania dla naszej kliniki wynosi ponad 3 mln zł. Dzięki temu będziemy w stanie zrefundować koszty leczenia w naszej klinice parom włączonym do programu.

Podpisanie umowy z Ministerstwem Zdrowia

Informujemy, że 26 czerwca 2013 roku Provita Sp. z o.o., prowadząca Klinikę Leczenia Niepłodności Angelius Provita, podpisała umowę z Ministerstwem Zdrowia oraz została realizatorem rządowego programu pn. Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016.

Rozpoczęcie procesu rekrutacji do programu

W związku z podpisaną umową od poniedziałku 1 lipca 2013 roku od godziny 8.00 rozpoczęliśmy rejestrację wszystkich par zainteresowanych uczestnictwem w programie refundacji in vitro.

Para, która wyraża chęć udziału w programie musi zgłosić się osobiście (zarówno kobieta, jak i mężczyzna). W czasie rejestracji wymagana jest bezwzględna oraz jednoczasowa obecność obydwu osób. Każda osoba musi posiadać jeden z poniższych dokumentów tożsamości:

  • Polski Dowód Osobisty
  • Polski Paszport
  • Polskie Prawo Jazdy.

Dokumenty do pobrania

Regulamin uczestnictwa w programie

W trakcie rejestracji będzie konieczne podpisanie załączników do Regulaminu uczestnictwa w programie zdrowotnym pn. Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016.

Pobierz dokument:REGULAMIN

Stanowisko Ministra w sprawie programu

Stanowisko Ministra Zdrowia w sprawie potwierdzenia korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej określonych w programie pn. Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016.

Pobierz dokument:STANOWISKO

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 8:00 – 21:00

sobota 8:00 – 13:00

Telefon formularz