Embryo Glue

nowe podłoże przeznaczone do transferu zarodków


Embryo Glue w Angelius Provita

Laboratorium in vitro IVF

Laboratorium IVF w Klinice Leczenia Niepłodności Angelius Provita wprowadziło do procedur in vitro nowe podłoże o nazwie EmbryoGlue. Podłoże to przeznaczone jest do transferu zarodków. Stosowane jest w celu zwiększenia wskaźnika implantacji i w efekcie – zwiększenia wskaźnika uzyskiwanych ciąż.

Głównym celem leczenia niepłodności za pomocą metody in vitro jest możliwość zwiększenia liczby uzyskiwanych ciąż. Punktem krytycznym w procedurach zapłodnienia pozaustrojowego (IVF) jest transfer zarodków do macicy. Zastosowanie odpowiednich optymalnych podłoży w trakcie hodowli zarodków umożliwia ich prawidłowy rozwój. Po transferze zarodków do jamy macicy mogą one polegać na swoich zdolnościach do prawidłowej implantacji w macicy, ale nie tylko. Zastosowanie medium bogatego w hialuronian sprzyja implantacji zarodków w macicy. Embryo Glue jako medium stosowane do transferu zarodków pomaga w zwiększaniu liczby uzyskiwanych ciąż.

Czym jest podłoże Embryo Glue?

Embryo Glue jest medium dedykowanym specjalnie do transferu zarodków. To obecnie jedyne tego typu podłoże, którego działanie, polegające na wyraźnym zwiększaniu wskaźnika implantacji, zostało udokumentowane badaniami. Podłoże Embryo Glue zawiera w swoim składzie wysoką koncentrację hialuronianu.

Jak działa podłoże Embryo Glue?

Podłoże Embryo Glue jest źródłem wszystkich składników odżywczych oraz energetycznych potrzebnych dla optymalnego rozwoju zarodka. Jednak jego najważniejszą przewagą jako medium stosowanego do embriotransferu jest wysoka zawartość hialuronianu.

Hialuronian

Hialuronian jest składnikiem obecnym w dużych stężeniach zarówno w płynie jajowodowym, jak również w macicy oraz w płynie pęcherzykowym. W warunkach fizjologicznych synteza hialuronianu wzrasta znacząco w dniu, w którym rozpoczyna się implantacja zarodka w macicy i następnie spada do podstawowego poziomu następnego dnia. Dzięki Embryo Glue i jego wysokiej zawartości hialuronianu można odtworzyć podczas transferu fizjologiczne warunki i pomóc zarodkowi w implantacji w macicy.

Kiedy Embryo Glue może być stosowane?

Embryo Glue może być zastosowane do transferu zarodków na każdym etapie ich rozwoju, włączając stadium blastocysty. Proponowane jest również podczas kriotransferów zarodków rozmrożonych. Może być także zastosowane w trakcie transferów zarodków, u których został wykonany zabieg laserowego nacięcia osłonki (Assisted Hatching).

Raport Cochrane Collaboration

Raport organizacji Cochrane Collaboration wykazuje, że gdy podłoże Embryo Glue zastosowane było podczas transferu zarodków, została znacznie zwiększona liczba ciąż – od 41% do 50% – w porównaniu z zastosowaniem konwencjonalnego podłoża do hodowli zarodków o niskim stężeniu hialuronianu lub podłoża niezawierającego w swoim składzie hialuronianu.


Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 8:00 – 21:00

sobota 8:00 – 13:00

Telefon formularz